Parsiyel Taşımacılığı

Parsiyel Taşımacılık

Karayolu_Tasimaciligi1g

Parsiyel Taşımacılık Nedir ?

Parsiyel, kelime anlamıyla tüm olmayan, parça anlamına gelmektedir. Nakliye sektöründe komple, parsiyel, proje ve ağır nakliyat gibi taşımacılık hizmetleri sunulur. Aynı güzergâhta bulunan birbirinden farklı müşterilerin yüklerini, aynı kamyon, kamyonet veya tır ile taşıma lojistiğine parsiyel taşımacılık ya da parça eşya taşımacılığı denir. Parsiyel yük taşımacılığında temel amaç, aynı güzergâhta taşınması talep edilen yükleri, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa bile, aynı araca yükleyerek taşıma maliyetini ekonomik bir seviyeye getirmektir.

Güvenli Parsiyel Taşımacılık

Yükünüzün güvenli ve hasarsız teslim edilmesi konusuna büyük önem vererek, bu süreci büyük titizlikle takip ediyoruz. Teslimat konusunda tüm operasyonel bilgiler, uzman kadro tarafından müşterilere gönderilmektedir. Zamanın önem kazandığı günümüzde, zamana karşı hizmet vermeyi ilke edinerek, sorunsuz teslimat yaparak müşterilerimizin iş kaybını önlüyoruz. Güveniniz işimizin aynasıdır.

Karayolu_Tasimaciligi5
Karayolu_Tasimaciligi1122

Güvenli Parsiyel Taşımacılık Avantajları

1.Tasarruf. Az miktarda genel kargo göndermek için müşterinin bu amaçla kiralanan aracının navlun bedelini ödemesi gerekmez. Nakliye maliyeti taşınan malların ağırlığı veya hacmi ile doğru orantılı olarak hesaplanır. Küçük miktarda malların depolanması için gerekli alan düşük olduğundan depo maliyetlerin azalması da müşteri için önemli avantaj sağlar.
2.Kolaylık. Bu tür taşımacılık tehlikeli maddelerin dışındaki tüm yükler için uygundur.
3.Güvenilirlik. Bu hizmeti seçerek, müşteri kendi mallarının güvenli ve sağlam bir şekilde teslim edileceğinden emin olabilir.

Bu hizmet, sınırlı sayıda yurt dışından mal ithal eden bireyler ya da küçük ölçekli şirketler için mükemmel bir çözümdür. Bazen bu hizmet, yabancı on-line mağazalardan oldukça büyük partiler halinde mal satın alan ve bazı nedenlerden dolayı ekspres teslimatı kullanmak istemeyen perakende müşteriler tarafından kullanılmaktadır.